Aref Türkiye’ye Geri Döndü…

Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışması ile ünlenmiş olan Aref Ghafouri gösterilerinden birinde yaralandıktan sonra tedavi amaçlı Mısır’a gitti. Geçtiğimiz günlerde havaalanında kameramanlar tarafından yakalanan Aref “gösteri yüzünden yaralanmadım” ifadesini kullandı. Antalya’da bir başka ilginç gösteriye hazırlanırken kobra yılanı tarafından yaralanan yani ısırılan Aref yılanın gösteri amaçlı orada olmadığını yani gösteri yüzünden yaralanmadığını belirtiyor.

Türkiye’ye gerekli panzehirin gelmesi 15 günü bulabileceğinden dolayı ve 15 gün içinde panzehirle birlikte ölüm kesin olduğundan dolayı Aref Ghafouri Mısır’a yani panzehirin bulanabileceği bir ülkeye gitti. “Normalde 15 gün bu zehir vücutta bekledikten sonra yaşayamıyorsun, zaten genelde birkaç saat içinde ölüyorsun ama benim şanslı olduğum taraf yılan beni soktuktan sonra ölmüş, arkadaşlar kafesin içinde ölmüş şekilde görmüşler. Büyük ihtimal hastaydı, ben çıkardım yıkamaya, son anlarıymış ama son anlarda beni ısırdı fakat ben kurtuldum. Kısa bir süre beni ısırdı, genelde ısırdıktan sonra bırakmıyor ve seni öldürene kadar ısırmaya devam ediyor. Ben, ısırdığında hemen elimi çevirdim, ağzı boşa düştü ve kafesine geri koydum.”

Şuanda iyi olduğunu belirten Aref bir süre gösterilerden uzak kalacak olmasına rağmen en kısa sürede tekrar döneceğini açıklıyor. Kolundaki iltihabın geçmesinin ardından seyircilerine geri döneceğini bildiren Aref yılanlarla hiçbir gösteri yapmadığını kesinlikle hatırlatıyor ve şu cümleleri söylüyor.

“Buradan bana destek olan, ayrıca devlet tarafından vize işlemleri konusunda 30 günden önce, hemen bir saat içinde çözen herkese teşekkür ederim. Şu konuya da açıklık getireyim, Sağlık Bakanlığı beni uçakla Mısır’a göndermedi, orada bir yanlışlık var. Bazıları neden böyle bir şey yaptılar diye düşünüyor. Bunu ben kendi imkanlarımla ambulans uçağı kiralayıp oraya gittim ve bunu da keyiften değil, yaşayabilmem için gittim. O durumda beni normal uçağa almadıkları için bu yolu seçtim.  Şu konuya da açıklık getireyim, yılan gösterisi yapmıyorum çünkü yılan gösterisini yapan kişiler yılanın dişlerini söküyor ya da ağzını dikiyorlar ve bunu da genelde yurt dışında Tayland’da yapıyorlar çünkü orada yılan bol. Adamlar yılanın sağlığını değil, kendisinin para kazanmasını düşündüğü için bu işi yapıyor. Ben yılanla gösteri yapmıyorum.”

Bu verdiği bilgiler ile özel uçak ile gittiği anlaşılmaktadır. Aref aynı zamanda eğer yılan daha derin veya uzun süreli ısırsaydı ölebileceğini ekliyor.

Aref Türkiye’ye Geri Döndü…” için 2 yorum

 • Ağustos 2, 2018 tarihinde, saat 12:42 pm
  Permalink

  Vahh vahh ülkede bir yılan panzehiri yokmuş. demek ki bizi yılan ısırsa öleceğiz…

  Yanıtla
 • Ağustos 2, 2018 tarihinde, saat 12:44 pm
  Permalink

  Adamın özel uçağı varmış gitmiş bizim uçağımız yok koskoca ülkede bir panzehir bulamamışlar galiba

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.