Kendi Ayakları Üzerinde Durabilen Kadınlar

Kadınların kendi bağımsızlıklarını ve güçlerini kanıtladığı en büyük şey kendi ayakları üzerinde durabilmeleridir. Sorunlara karşı tek başına mücadele etmeyi başaran kadınlar kendi özgüvenlerini geliştirmekle kalmıyor kendilerine olan saygılarını da arttırıyorlardır.

Kendi ayakları üzerinde duran kadınlar bu sayede kendi içlerindeki gücü de ortaya çıkarmış oluyorlar. Bir haksızlığa uğradıkları zaman kendilerini savunabilen kadınlar iş hayatında da kendilerini savunabilecek durumda olurlar. Karşılaştıkları sorunlar ile boğuşarak kendileri bu sorunları halletmeye çalışan kadınlar daha da güçlenerek yollarına devam ederler. Şikâyet etmeyip enerji kaybı yaşamadan sorunların üstesinden gelirler.

Ayakları üzerinde durabilen kadınlar toplumun onlara dayattığı ön yargılara aldırmadan bu yolda ilerlemeye devam ederler. Onlar hiçbir şeyi mecbur oldukları için yapmazlar. Sadece kendi istekleri doğrultusunda hareket ederler. Güçlü bir kadın imajı çizebilmek için bir önemli faktörde kazançtır. Kazancı yüksek olan kadınlar daha özgüvenli ve ekonomik açıdan daha bağımsız olabilmektedirler.

Ayakları üzerinde durabilen kadınlar yalnız kalmaktan korkmazlar. Yalnızlıktan aldıkları güçle kendi başlarına hareket ederler. Kendi ayaklarının üzerinde durabilmek için çabalayan kadınlar başarıya ulaşır. Bu yolda kimsenin ön yargısına aldırmadan ilerlerler. Kendi ekonomik bağımsızlıklarını ellerine alırlar. Başkalarına muhtaç olmayarak yaşamlarını sürdürürler. Erkek egemen yetişmiş bir nesilde kendi ayakları üzerinde durabilen kadınlara ihtiyacımız var. Yeni neslin ayakları üzerinde duran bireyler olabilmeleri için onları bu yön doğrultusunda yetiştirmeliyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.