CEO Olabilen Kadınların 6 Özelliği

Kadınların CEO olması günümüzde oldukça olağan bir durumdur. CEO olan kadınların ise birçok ortak özelliği bulunmaktadır. Bunlar tesadüf değildir. Sizler için CEO olan kadınların özellikleri konulu bir makale hazırladık.

1. Güvenilirlerdir

Yapılan araştırmalara göre kadınların erkeklerden daha güvenilir oldukları araştırmacılar tarafından kanıtlanmıştır. Aynı araştırma aynı zamanda kadınların dürüstlük ve güvenilirlik konusunda da önde olduğunu ortaya çıkarmıştır.

2. İnsanlarla ilişkileri iyidir

Kadınlar iş birliği ve grup olarak çalışma konusunda diğer konularda olduğu gibi erkeklerden daha iyidir. Çalışanları işe teşvik etmek konusunda da kadın CEO’lar ön plandadır.

3. Alçakgönüllülerdir

Alçakgönüllülük başarıya engel gibi görülse de belirli oranda olması başarıyı destekleyicidir. Yapılan araştırmalara göre özellikle kadınların bu konuda erkeklere kıyasla daha alçakgönüllü olduğu ortaya konmuştur.

4. Duygusal ve zekidirler

Kadınlar yapılan araştırmalara göre duygusal zekâ bakımından erkeklerden üstündür. Bu özellikleriyle çalışanlarıyla iletişim ve performans konusunda birbirlerini anlayabilmektedirler.

5. Aynı anda birden fazla iş yapabilirler

CEO olmak aynı zamanda birden çok işi aynı anda yapabilme yeteneği ister. Kadınlar ise genel olarak birden fazla işi yapma konusunda erkeklere kıyasla daha iyidir. Erkekler bu konuda beyin güçlerini daha çok zorlamak durumunda kalırlar.

6. Dikkatli davranırlar

Kadınların erkeklere kıyasla hata yapma oranı daha azdır. Dikkatli ve pratik olan kadınlar bu konuda da erkeklerin önüne geçmektedir.

7. Dengeli olabilirler

CEO olan kadınların özellikleri konusunda bir diğer özellik de duygularını ve mantıklarını dengede tutabilmeleridir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.