Emziren Anne Çayı

Emziren anneler bilindiği üzere bebek gelişimi açısından sorun teşkil etmemesi için kafein almamaktadırlar. Çay, kahve ve çikolata da bulunan kafein, emziren annelerin çay veya kahve keyfini ellerinden almaktadır. Eğer siz de bebeğinizi hala emziriyorsanız ve çay içmek istiyorsanız. Emziren anne çayı tam de size göre bir çay çeşididir. Düşük veya hiç olmayan kafein miktarı ile istediğiniz kadar içebildiğiniz emziren anne çayı aynı zamanda süt kalitesini ve bebek gelişimini de olumlu yönde etkilemektedir. Piyasada hazır olarak da alınabilen bu çay çeşidini evde de yapabilmektesiniz.

Emziren Anne Çayı Nedir?

Emziren anneler için düşünülmüş ve üretilmiş bir tür çaydır. İçerisinde düşük miktarda kafein veya kafein yoktur. Kafein bebek için zararlı olabileceği için ve annelerin de çay zevkinden mahrum kalmaması için üretilen bu çay aynı zamanda bebeğin gelişimine ve büyümesine de içerdiği mineral ve vitaminlerle destek olmaktadır. Bu tür çaylar aynı zamanda anneni cildine ve doğum sonrası kilo verme aşamalarına da oldukça yardım etmektedir.

Emziren Anne Çayı Nereden Temin Edilir?

Pek çok aktar ve marketlerde bulabileceğiniz bu çay az kafein oranıyla göze çarpmaktadır. Aynı zamanda sütü arttırdığı ve bebek gelişimine katkı yaptığı bilimsel araştırmalar ile görülebilmiştir. Yalnız bu çay çeşidini nerede bulabileceğinizi soruyorsanız, hemen cevaplayalım. Emziren anne çayı büyük süpermarketlerde, aktarlarda, bazı eczanelerde ve internetten de bulunabilmektedir. Biz ilk başta market ve eczanelerde aramanızı en son çare olarak internetten almanızı tavsiye ediyoruz. Bazı sitelerin güvenilirliği ve ürünlerinin gerçekliği gölgede kalabiliyor. Bu çayı kullanırken dikkat etmeniz gereken noktaları aşağıda sıraladık.

Emziren Anne Çayı Nasıl Kullanılmalıdır?

Bebeğe ve anneye hiçbir zararı olmadığı için günde 4 su bardağına kadar içilme izni bulunmaktadır. Yani günde 1 litreye kadar gönül rahatlığı ile içebilirsiniz. Ardından gelen bilgide ise hazırlama talimatı yer alıyor. Hazırlaması oldukça kolay emziren anne çayı, paketten tepeleme halinde 2 tatlı kaşığı çay alınması ve sıcak su ile doldurulmuş bir su bardağına (250ml) atılıp karıştırılması ile hazırlanıyor. Annenin isteğine göre soğutularak veya sıcak halde içilmesinde bir sorun olmadığı bildiriliyor. Bunlara ek olarak şeker eklemeden içilmesinin daha faydalı olacağı yönünde görüşler de mevcuttur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.