Emziren Anne İçeceği

Emziren annelere ve yeni anne olan kişilerin her türlü sorusunu yanıtlamayı hedeflediğimizden dolayı bugün, çok sorulmakta olan bir soru olan “Emziren Anne İçecekleri Nelerdir?” ve buna benzer bir başka soru olan “Emziren Anne İçecekleri Nasıl Yapılabilir?” sorularını cevaplamayı ve detaylıca derleyip size sunmayı amaçlıyoruz. Öncelikle bildiğiniz gibi emziren anneler ya sütünü arttırmaya çalışır ya da sütlerinin kalitesini arttırmaya çalışır. Bu vereceğimiz önerileri doğru bir biçimde uygulamanız halinde ikisi de gerçekleşecektir. Yani hem sütün kalitesi artacaktır hem de miktarı artacaktır. Vereceğimiz yöntemler pek çok kaynaktan özel olarak derlenerek ve doğruluğu teyit edilerek sizlere sunulmaktadır. Size veya bebeğinize zarar verecek hiçbir tarif, yemek veya içeceği asla sunmamakta ve yayınlamamaktayız.

Birinci olarak emziren anneler çok fazla su içmelidirler. Bu hem hamilelik sonrası kilo vermek için, hem vücuttaki toksinlerden kolayca kurtulmak için hem de süt kalitesi için gereklidir. Vücut aldığı fazla su ile işlemesini ve metabolizma hızını arttırabilecektir. Su içmekten sonra gelen en iyi içecek ise emziren anne çayı içeceğidir. Oldukça faydalı ve süt arttırıcı bu içecek ile ilgili bir diğer makalemizi linkin üstüne tıklayarak okuyabilirsiniz. Emziren anne çayının ardından süt arttırıcı detoks içecekleri gelmektedir. Bu süt arttırıcı yöntemler genellikle bitkisel ve tamamen doğaldır. Evde çay halinde hazırlanabilen bu içeceklerden günde 5-6 bardak içilmesi halinde süt kalitesi artacaktır ve bebek gelişimi hızlanacaktır.

Emziren annenin içebileceği içecekleri verdikten sonra şimdi de içemeyeceği içecekleri verme zamanı. Alkol içilmemesi gerektiğini öncelikle herkesin bildiğini düşündüğümüzü söyleyerek devam edelim. Kahve ve çay gibi çok kafein içeren içecekler anında süte geçmektedir ve oradan de bebeğe ulaşabilmektedir. Bu sebeple kafein açısından bol olan içecekler asla tüketilmemelidir. Annenin canı çay çekerse emziren anne çayı ve evde birkaç ot ile yapılabilen kafein içermeyen çaylar içilebilir. Kafein normalde insanlara zarar vermeyen uykuyu açan bir maddedir fakat beyin ve vücut gelişimi henüz gelişmemiş bebeğe anne sütü ile geçmesi durumunda gelişimde veya gelecekte aksaklıklar çıkmasına sebep verebilir. Bu yüzden kafein içeren yiyecek ve içecekler tüketilmemelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.