Emziren Anne ve Ananas

Ananasın her türlü hali insan vücuduna ve metabolizmasına olumlu etki yapmaktadır. Özellikle emziren annelerde ananas çok daha gerekli olmaktadır. Ananas bitkisi Güney Amerika’da yetişen bir tropik iklim meyvesidir. Dışındaki sert kabuğu ve içindeki yumuşak meyvesi ile bilinen ananası pek çok kişi beğenerek tüketmektedir.

Özellikle emziren annelerde daha olumlu etkiler gözlenen ananas hakkındaki yazıda ananasın faydalarını, süte faydalarını, emziren anneye faydalarını teker teker sıralayacağız. Herkesin beğenerek satın aldığı ve tükettiği ananası maalesef bazı kişiler sevmemektedir. Fakat en azından faydaları açısından bu kişilere ananas yemeyi veya ananas suyu içmeyi öneriyoruz.

Bol vitamin ve mineral içeren ananas vücudu temizler, toksinleri atar ve detokslarda en çok kullanılan meyvelerden birisidir. Detokslarda kullanılmasının yanı sıra diyetlerde de pek ala kullanılabilmektedir. Ananas diyet ve detoks dışında sadece lezzeti ve kokusu için bile yenebilir. Vücudu parlatır ve bağışıklığı güçlendirir. Yazının devamında emziren anne ve ananas ile ilgili daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ananas cildi parlatır.

Cildi Temizler, Parlatır

Yaşlanmayı geri çeviren ve önleyen ananas içerdiği enzimler sayesinde vücuda destek olur. Cilt gözeneklerini temizler, kapalı gözenekleri açar. İçerdiği bol C vitamini sayesinde damar ve hücre esnekliğini arttırır. Aynı zamanda kalp ve damar hastalıkları için de önerilen ananas doktorlar tarafından önerilmektedir.

Bağışıklık sistemine iyi gelir.

Soğuk Algınlıklarına İyi Gelir

İçerdiği C vitamini cildi parlatmaktan fazlasını yapar. Şu sıralar yaz ayına yaklaşsak da ananas yemek insanı kışın soğuk algınlıklarına karşı korur. Mevsiminde yenen ananas sizi kışın çivi gibi yapacaktır. Soğuk algınlığına karşı sizi koruma yöntemi ise bağışıklık sisteminizi güçlendirmektir. Bağışıklık sisteminiz güçlendiği taktirde sadece soğuk algınlığı değil pek çok hastalığa karşı dirençli olacaksınız.

Diş minelerini güçlendirir.

Diş Minesine İyi Gelir

Özellikle çok soğuk veya çok sıcak besinlerde dişleriniz sızlıyorsa ananas tam da size göre. Diş minelerini içerdiği mineral ve kalsiyum ile güçlendirmektedir. Pek çok kişi tarafından diş hastalıklarında doğal olduğu için kullanılmaktadır. Tabii ki tek başına yetemez fakat normal ilaçların yanında faydası görülmektedir.

Ananasın kalp rahatsızlığı riskini düşürdüğü görülmüştür.

Kalp ve Damar Hastalıkları Riskini Azaltır

Mevsiminde her gün birkaç dilim yenilen ananas, kalp ve damarlar hücrelerine esneklik ve elastikiyet kazandırarak kalp krizi riskini azaltır. Aynı zamanda vücuda daha fazla kan pompalanmasını sağlayarak yaşlanmayı geciktirebilir.

Mide, bağırsak sorunlarının çözümünde yardımcı olur.

Mide ve Bağırsağa İyi Gelir

Reflü ve benzeri mide ve sindirim hastalıklarına önerilmemesine rağmen bu hastalıkları taşımayan kişilerde sindirim sistemine, mideye ve bağırsaklara iyi geldiği bilinmektedir. Bol lifli yapısı sayesinde bağırsakları temizlemekte ve bu da vücuda olumlu yansımaktadır.

Saçları güçlendirir.

Saçları Güçlendirir, Dökülmesini Engeller

Taze ananas suyu içerdiği mineraller sayesinde saç köklerini ve saçları güçlendirmektedir. Saç dökülmesine iyi geldiğinden dolayı doktorlar tarafından destek besin olarak tüketilmesi tavsiye edilen ananas, tadını sevmeyenler için meyve suyu halinde de satılmaktadır.

Hastalıklardan korur.

Bağışıklık Sistemine Olumlu Etki Yapar

Diğer tüm C vitamini içeren meyveler gibi ananas da bağışıklık sistemine oldukça iyi gelmektedir. Zamanında bol bol tüketilen ananas ve ananas suyu gelecekte sizi birçok hastalıktan koruyucu etkiyi gösterecektir. Çocuklara ve genç bireylere şiddetle tavsiye edilen ananas daha pek çok yarara sahiptir.

Süt arttırımında yardımcı olur.

Anne Sütünü Arttırır, Tadını Güzelleştirir

Çocukta veya annede reflü, gastrit ve ülser gibi mide, sindirim ve bağırsak hastalıkları bulunmuyorsa, emziren annelerin ananas yemesi ve ananas suyu içmesi yüksek derecede önerilmektedir. İçerdiği vitaminler doğrudan çocuğa geçer ve ananas aroması sayesinde çocuk sütü daha severek içer. Emziren annelere mevsiminde ananas ve ananas suyu önerilmektedir.

Emziren Anne ve Ananas” için bir yorum

  • Temmuz 25, 2018 tarihinde, saat 5:01 pm
    Permalink

    Ananas yemekten çekiniyordum ve biraz araştırma yaparak web sitenizi buldum çok teşekkür ederim…

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.