Emziren Çalışan Anne

İşe döndüğümde emzirmeye devam edebilir miyim?
Evet yapabilirsin. Çalışmanın yakınında ya da tesis içinde veya yakındaki bir günlük bakımda yaşıyorsanız, bebeğinizi beslemek için hemşirelik molaları verebilirsiniz. Bu mümkün değilse, iki seçeneğiniz vardır:

Seçenek 1: Sütünüzü, iş günlerinde sütten çıkarmak için yüksek kaliteli bir elektrikli göğüs pompası kullanarak koruyabilirsiniz. Çocuğunuzun bakıcısı, bebeğinizin şişelerini ifade ettiğiniz anne sütüne verebilir. (Yeterli süt üretemiyorsanız, formülle de destekleyebilirsiniz.) Çocuğunuza işte olmadığınız zamanlarda hala hemşire olabilirsiniz.

2. Seçenek: Eğer işyerinde pompalamak istemiyorsanız veya istemiyorsanız, hala evde olduğunuz halde gündüz beslemelerini yavaş yavaş formülle değiştirebilir, ancak geceleri ve sabahları hemşireye devam edebilirsiniz. Bununla birlikte, gün içinde hemşire veya pompa yapmazsanız, süt tedarikinizin azalacağını unutmayın.

İşyerinde pompalamanın avantajları nelerdir?

İşyerindeki pompalama süt üretiminizi uyarır, böylece hemşirenizde bol miktarda süt bulundurursunuz. Bebeğiniz, siz yokken bile anne sütünün sağlık ve beslenme avantajlarına sahip olacaktır. Dahası, pompalama iş günlerinde bebeğinize bağlı hissetmenin harika bir yolu olabilir.

Formülü (veya onun kadar değil) satın alarak paradan tasarruf edersiniz. Anne sütü ile beslenen bebeklerin ilk yıllarında formülü olanlara göre yarısı kadar hasta olma ihtimalinin yarı olması nedeniyle kaçırılmış iş günlerinden kaçınabilirsiniz.

Emzirmeye devam etmenin en güzel yanlarından biri, hemşire isteyen bir bebeğe eve dönmektir. Hemen yatmaya başlar, bağını yeniden kurar ve bebeğini başka kimsenin yapamayacağı şekilde beslersin.

Evinize döndüğünüzde bebeğinizin hemşire olmasını istediğinizden emin olmak için, bakıcınızdan iş gününün son saatinde onu beslememesini ya da herhangi bir açlıktan kurtulmak için onu beslemesini isteyin. Sonra sen ve bebeğin her gün sıcak bir buluşmayı dört gözle bekleyebilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.