Emzirme Dönemi Diyetleri

Bir hanımın hayatında hem fiziksel hem de ruhsal olarak büyük değişimler geçirdiği en özel anlardan biri hamileliktir. Hamileliğinizden sonra, doğumdan sonrasında başlayan en önemli baş ağrıları bebeğin sağlıklı emzirmesi ve hamilelik ağırlığından en kısa zamanda kurtulmaktır.

Bu süreçte hem emzirmenin aynı zamanda zayıflamanın yanı sıra sağlıklı olması mümkün mü? Bir anne diyetini emzirmek ne kadar sağlıklı? Emziren anneler için uygun bir rejim programı var mı?

Bu yazıda, eksi miktarını eksi olarak alan annenin beslenmesinden söz ediyoruz ve bebeğin ilk 6 ay süresince bebeğini tamamen emmesi için çiçeğin burnundaki bir annenin mümkün olup olmadığını öğreniyoruz. Doğum kilosunu kaybetmek kadar.

Ihmal etmeyin, sağlıklı ve doğru bir diyet yaptıktan sonra hem siz aynı zamanda bebeğiniz daha mutlu ve huzurlu olacaktır.

Emziren anneler için zayıflama şekillerinden biri olarak bahsedilmektedir: Emziren rejim nedir?

Emziren annenin diyeti, doğumdan derhal sonra hapları için hamilelik vermek isteyen anneler tarafından yapılan bir diyettir. Ancak, hem anne aynı zamanda bebek için çok kırılgan bir dönemde yapılması ihtiyaç duyulan “emziren anne diyetinin” dikkatli bir şekilde oluşturulması son derece önemlidir.

Doğumdan sonrasında bir hanıma ortalama 6 ila 12 lira içinde bir doğum ağırlığı bırakılabilir. Tabii ki, bu miktarlar, hamilelik süresine ve anavatanın değişkenliğine bağlı olarak az ya da çok olabilir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri, doğum meydana getiren bir annenin (iyi mi yapıldığına bakılmaksızın) en az 3 hafta süresince annesinin rejimine başlamamasıdır.

Bunun sebebi, ilk 3-4 haftalık sürenin hem bebekle hem de annenin ve annenin hamilelik ve doğumdan kurtulacağı şeklinde bebeğin genel durumu için fiziksel ve zihinsel ilişkilerin sağlığı için çok önemlidir.

Bundan sonra, doktorunuza başlayabilir ve “emziren annenin beslenme programı” nı onaylarsanız, beslenme programınızı geliştirirken desteklemeniz ihtiyaç duyulan diyetisyen yahut beslenme uzmanını yapacaksınız.

Bu süreç, doğumla başlayan ve yavrunuz altı aylık olana kadar idame eden zaman da çok önemlidir. Bu 6 aylık dönemde bebeğin bir tek anne sütü ile beslenmesi son derece önemlidir. Bu nedenle, eğer emzirmenizde bir problem yoksa ve bebeğinizi doğru bir halde emzirmeye başlarsanız, emzirmeyi çok dikkatli ve dikkatli bir şekilde uygulamanız gerekir.

Yavrunuz sağlıklı beslenebildiğinden ve yeterli annelik pedleri alabilmeniz, sağlıklı ve kafi beslenmenizin en önemli noktasıdır. Tabii ki, bu çok fazla anne yiyeceği anlamına gelmez, ama bu süreçte, kaliteli ve doğru besin ile beslenmek size büyük katkı elde edecektir.

Emziren anne diyeti kesinlikle ve katiyen uzmanlar tarafından hazırlanmalıdır. Kilo vereceğim diye sütünüzden olmayın!

Bu yazımızda diyetin nasıl olması ile ilgili birkaç bilgi verdik. Bir sonraki yazıda daha detaylı olarak diyetle ilgili bilgileri bulabilirsiniz 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.