Emzirmenin Anneye ve Çocuğa Faydaları

azalmış kulak enfeksiyonları? Ölçek. alerjiler için tehlike azaltmak? Evet. IQ’da çarpmak mı? Belli. Bebeğinizi emzirmek bu tür avantajları beraberinde getirir – artı bir sürü ekstra.

1. daha sağlıklı bir yürümeye başlayan çocuk
Rochester, NY’deki Rochester tıp fakültesi ve diş hekimliği fakültesinde pediatri ve OB-GYN profesörü olan bebek vitaminleri profesyonel Ruth A. Lawrence, “Emzirilen bebekler arasında zatürree, soğuk algınlığı ve virüs insidansı azalmaktadır” diyor. ve Emzirmenin yazarı: Klinik kariyeri için bir el kitabı (Elsevier-Mosby). Özellikle uluslararası bölgelerde gelişmekte olan diyare gibi gastrointestinal enfeksiyonlar da daha az yaygındır.

2. uzun vadeli koruma da
Bebeğinizi emzirin ve aynı zamanda sürekli diyabet hastalıkları, çölyak hastalığı ve Crohn hastalığı ile birlikte sürekli artan durumlara yönelik tehlikesini azaltırsınız.

üç. daha güçlü kemikler
Lawrence ile adım attığında, emziren kadınların postmenopozal osteoporoz şansı daha düşüktür. “Bir kız hamile ve emzirirken, vücudu kalsiyum emer ve başarılı bir şekilde başarılı bir şekilde emer” diye açıklıyor. “Bu yüzden, birkaç kemik, özellikle omurga ve kalçalardakiler, sütten kesmede daha az yoğun bir yığın olabilirken, altı ay sonra, hamilelikten önce daha yoğun oluyorlar.”

Dört. SIDS tehlikesini azalt
Emzirmek çocuğunuzun yaklaşık yarım yoldan küçük bir ölüm sendromunu şaşırtma şansını azaltır.

beş. Ağırlık ile daha az problem
Onu emzirirseniz, ikinizin de obez olmayacağınız çok daha olasıdır.

6. Bir kalori yakma fırını
Hemşirenin günde 500 kalori yaktığını duymuş olabilirsiniz. ve bu neredeyse doğru. Lawrence, “Anne sütü ons başına 20 enerji içerir,” diye açıklıyor. “Eğer yürümeye başlayan bebeğinizi öğleden sonra 20 gram beslerseniz, bu, vücudunuzdan attığınız dört yüz enerjidir.”

7. dünya için doğru
Küçük bir yöntem yapmak için element olarak yetiştirilen süt inekleri, küresel ısınmaya önemli bir katkıda bulunurlar: Güreşleri, gübre ve şişkinlikleri (gerçekte!), Çevreye büyük miktarda metan, zararlı bir sera gazı yaymaktadır.

sekiz. daha iyi restorasyon sonrası teslimat
Oksitosin serbest bırakılırken çocuk hemşireleriniz uterus kontraktürünü sağlarken, doğum sonrası kan kaybını azaltır. Ayrıca, emzirmek uterusun normal boyutuna daha hızlı bir şekilde geri dönmesine yardımcı olacaktır – emzirmiyorsanız 10 hafta ile karşılaştırıldığında doğumdan sonraki yaklaşık altı hafta.

9. Kanser şansı çok daha az
Emzirmek bebeğinizin birkaç genç kanser olasılığını azaltabilir. ve premenopozal meme kanseri ve yumurtalık kanserinde azalmaya neden olabilirsiniz; bu, genellikle ölümcül bir hastalıktır.

10. Eşsiz bir elektrik hissi
Lawrence, “Çocuğunuzun büyümesini ve anne sütünüzde gelişmesini görmek için yepyeni bir anne olarak güçlendiriyor” diyor.

onbir. Ismarlama kaynağı
Formül, tüzüğünü değiştiremez, ancak anne sütünüz bebeklerin değişen ihtiyaçlarını karşılamaya çalışır. Kolostrum — teslim ettikten sonra gelen “premilk” – yeni doğmuş bebeğinizi korumak için antikorlardan oluşur. ny kasabasında bir dünya lisanslı laktasyon danışmanı ve Bravado Emzirmesi’nin bir üyesi olan Heather Kelly, “proteinin tamamında ve şekerde ‘tam’ sütten daha düşüktür, bu yüzden küçük bir miktar bile bebeğinizin açlığını koruyabilir” diyor. gerçekler Konsey danışma kurulu.

Tam sütünüz (normalde nakliyeden 3 ila 4 gün sonra) mevcutken, her şekerde ve kolostrumdan hacim daha iyi olur – yine bebeğiniz ne arar? Kelly, “Hızlı büyümesini hızlandırmak için oldukça az enerji ve ortak beslemeye ihtiyacı var” diye açıklıyor. “Olgun sütünüz çabuk sindirilecek şekilde tasarlanmıştır, bu yüzden düzenli olarak tüketecektir.”

12. daha etkili aşılar
Araştırma, emzirilen bebeklerin, formülle beslenen bebeklerden daha iyi bir antikor yanıtına sahip olduğunu göstermektedir.

onüç. Bir menstruasyon tatili
Bebeğinizi günün her saatinde emzirmek – şişeler veya formüller – yumurtlamayı geciktirir, bu da menstruasyon zamanında değil demektir. Kelly, “Emzirme, östrojen ve progesteronu koruyan prolaktinin salınmasına neden olur, böylece yumurtlama tetiklenmez,” diye açıklıyor Kelly.

“prolaktin aşamalarınız düştüğünde, iki hormonun geri dökülebilmesi, yani yumurtlama anlamına gelir – ve böylece, adet – gerçekleşir.”

Sadece emzirmeniz durumunda bile, prolaktin dereceleriniz son birkaç ay boyunca düşecektir. Kelly, tamamen hemşire olan birçok annenin, taşıdıktan sonra altı ila 8 ay arasında döneceğini görüyor; diğerleri tam bir yıl için değil.

14. resimlerden daha az süre
Bebeğiniz daha az hastalanır, yani sizin için daha az rahatsız edici gün demektir.

15. makul fiyatlı!
l göre. a. Leche League uluslararası, formülasyon ücreti ayda 134 $ 491 $ arasında değişebilir. Üç yüz altmış beş günde 1,608 dolar ile 5.892 dolar arasında!

16. yürümeye başlayan çocuğunuzu incelemek için muazzam bir yol
“bebeğinizi incelemeniz gerekiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.