Eski Sevgiliden Tiksinmek Normal Midir?

Bir zamanlar sevgilisi olanlar bilir ki sevgili bazen güldüren, bazen ağlatan bazen ise özleten kişidir. Bazen sizi sevindirir bazen ise utandırır. Uzun bir süre sevgiliniz ile birlikte zaman geçirdikten sonra veya kısa bir süre fakat yoğun bir aşk ile zaman geçirdikten sonra ona daha da bağlanırsınız. Bilimsel araştırmalar göstermiştir ki birisiyle ne kadar uzun süre zaman geçirirseniz, ne kadar çok yoğun duygu yaşarsanız o kadar bağlanırsınız.

Fakat her zaman işler güzel gitmiyor maalesef. Sevgilinizden soğumanız veya onun sizden soğuması da gayet mümkündür. Bunun dışında size veya yakınlarınıza yaptığı bir davranış sizi ondan soğutabilir. Veya çok uzun süre vakit geçirmiş birbirinizi sevmiş de olsanız bir noktadan sonra sıkılmanız mümkündür. Böyle durumlarda taraflar ne yazık ki çirkinleşebilmekte ve birbirlerine kötü sözler söyleyebilmektedir.

Kötü sözler söylemenin dışında ondan hiç beklemeyeceğiniz bir hareket ve eylem gerçekleşebilmektedir. Böyle durumlarda ne yazık ki ister sevgiliniz olsun isterseniz aileniz veya en yakın arkadaşınız, karşınızdaki insandan soğumanız, tiksinmeniz mümkündür.

Ayrılırken bir tiksinme yaşamayıp, ayrıldıktan sonra yaptığı çirkeflik veya benzeri davranışlar yüzünden tiksinmeniz de mümkündür. Örneğin ondan ayrıldığınız günden sonra size uygunsuz mesajlar atıyorsa veya başkalarına sizi kötü anlatıyorsa, tiksinme ve soğuma olayı daha da yoğun bir şekilde yaşanacaktır. Bu tür ve benzeri sebeplerden dolayı eski sevgilinizden tiksinmeye başladıysanız bu olay gayet normaldir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.