Eski Sevgiliyi Unutma Yolları Aşamaları

Hayatımızın akışında en sevdiklerimiz bizim için bir süre sonra yabancı birer insan haline gelebiliyor. Bunlardan biri de sevgililerimiz oluyor. Biricik sevgilimiz bir zaman sonra bizim için bir yabancıya dönüşebiliyor. Sevgilimiz artık eski sevgilimiz oluyor. Hayatımızda bir defter daha kapanıyor. Bu noktada acılar çekiyoruz. Bu süreci atlatmaya çalışıyoruz. Bu yazıda sizler için eski sevgiliyi unutma yolları, eski sevgiliyi unutma aşamaları ve eski sevgiliyi unutmanın en kolay yolu konusunda yöntemleri maddeler halinde listeledik.

1- Onu hatırlatacak her şeyi yok edin

Kolye, bileklik veya herhangi ondan hatıra bir eşyayı gözünüzün önünden kaldırın.

Eşyalar bazı zamanlar bizim için birçok şey ifade edebiliyor. Onlara değerler ve anlamlar yükleyebiliyoruz. Eğer etrafınızda onu hatırlatacak eşya ya da herhangi bir nesne varsa onları yok edin. Resimleri ve nesneleri göz önünden kaldırın.

2- Kendinizle vakit geçirin

Kendinizle zaman geçirerek sorunların kökünü arayın.

Kendinizle vakit geçirin ve kendinizi dinlemeyi ihmal etmeyin. İlişkinizin hangi nedenle son bulduğunu, kendi hatalarınızı ve karşı tarafın hatalarını düşünüp sorgulayın. Unutmayın ki bir ilişkinin son bulması sadece tek tarafın suçlu olmasıyla son bulmaz.

3- Tatile gidin

Bir tatil her zaman kafayı dağıtmaya iyi gelmiştir.

Kafanızı dağıtıp yas sürecinden kurtulmak için tatile gitmek doğru bir seçim olabilir. Arkadaşınızla ya da tek başınıza çıkacağınız bir tatil her şeyden uzaklaşmanıza yardımcı olabilir. Ne demişler zaman her şeyin ilacıdır. Önemli olan zamanı hızlı geçirecek bir şeyler bulmanız.

4- Hobi edinin

Hoşunuza giden bir hobi bulmanız onu unutmanıza yardım edebilir.

Yeni bir hobi edinmek kafanızı dağıtmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca kendinize bir şeyler katmanızı sağlayacaktır.

5- Yalnız olmadığınız hatırlayın

Çoğu insan sevgilisi ile elbet problemler yaşamış ve hatta ayrılmıştır.

Sevgilisinden ayrılan tek kişi olduğunuzu sanmayın. Birçoğumuz hayatımızda en az bir kere bu durumu yaşamıştır. Eski sevgiliyi unutma yolları aslında bu kadar kolay.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.