Kerimcan Durmaz İçin 14 Yıl Hapis İstemi!

Instagram hesabının “hikayelerim” bölümünden uçakta müstechen görüntüler (cinsel organı) paylaştığı iddia edilen Kerimcan Durmaz için bir suç duyurusu daha geldi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na bu konu ile ilgili İstanbul Barosu avukatı olan Serdar Öktem suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusunun içeriğinde “Müstehcenlik”, “Cinsel İstismar” ve “Cinsel Taciz” hukuksal terimleri geçiyor. Bu konu ile ilgili pek çok kişi daha Kerimcan Durmaz ile ilgili şikayette ve suç duyurusunda bulunmuştu. Kerimcan Durmaz’ın en son paylaştığı gönderiye göre bu gönderi ona ait değildi ve yanlışlıkla paylaşmıştı.

Bazı Sitelere İçerik Kaldırtmak İçin Dava Açtı

Pek çok kişiden bu hareketi ile tepki toplayan Kerimcan, bu konu hakkında sosyal medyada pek çok siteye (ekşi sözlük de dahil) dava açtı. Henüz haberler kesinleşene kadar hakkında bir şeyler söylemek yanlış olur. Fakat bazı insanlar videodaki bilekliğin Durmaz’ın kendisine ait olduğunu iddia etmektedir.

Ekşi Sözlük’teki kaldırma mahkeme kararı

Kendisinin 3 Milyon Takipçisi Var

Instagram hesabında 3 milyon üstünde takipçisi bulunan Durmaz pek çok konu hakkında video ve resim yayınlamaktadır. Gezdiği ve gördüğü yerleri yayınlayıp, düşüncelerini aktardığı Instagram hesabında uçakta yaşadıklarını aktarırken yanlışlıkla veya bilerek müstehcen bir video yayınlamıştır. Binlerce kişi tarafından izlenmiş olan bu görüntü internetin çeşitli kısımlarında yer alıyor.

Hesapta yayınlanan hikayeden sansürlü bir kesit.

Olayın hemen ardından Durmaz görüntüyü hesabından kaldırmıştır. Yine de görüntüyü gören kişiler videoyu çekmeyi başarmış ve bunu internette yayınlamak istemişlerdir. Durmaz bu konu ile ilgili hukuki süreç başlatacağını Instagram hesabındaki son gönderi ile bildirmiştir.

Kişinin video hakkındaki son Instagram açıklaması (Kendisi sonradan hesaptan bu gönderiyi silmiştir.)

Her ne kadar yaptığı iddia edilen davranış hoş olmasa bile henüz emin olunmadan hakkında konuşmak doğru olmaz. Bu sebeple Durmaz, hakkında hakaret ve yanlış ithamlarda bulunanlara dava açacağını belirtmiştir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.