Nvidia GeForce GTX 1180 Çıkıyor! Muhtemelen Gamescom’da tanıtılacak…

Nvidia şirketinin en iyi oyun kartı çoktan bitti sayılır. Gamescom’da bir Nvidia etkinliği ile halka duyurulması beklenen Geforce GTX 1180 oyun severleri çoktan heyecandan titretmeye yetti bile. Üst düzel elit bir ekran kartı olarak çıkacak GTX 1180 şu anda kendi sektörünün en iyi gibi. AMD henüz yeni bir kart çıkarmadığı sürece en iyi kart olarak kalacak bu kart hakkında nelere düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlara yazın.

Oyun grafikleri geliştikçe ve bilgisayarlara daha çok yük bindirdikçe donanımın da gelişmesi bekleniyor. Özellikle kripto para madenciliği yapanlar bu tür kartları daha çok satın almakta. Hatta sırf bu madencilik deneyimi için kartların fiyatları %50 oranında pahalılaşmakta. Oyunlar zorlaştıkça ve yeni grafikler bilgisayarları zorladıkça donanım şirketleri daha iyi çareler aramaya başladı ve sonunda bu günlere geldik. Geforce GTX 1080 Tİ zaten oldukça güçlü ve istekleri karşılayan bir kart idi. Fakat bu gelecek yeni 1180 piyasayı resmen alt üst edecek.

Neler yapabildiğini, gücünü, çekirdek sayısını, hızını ve diğer tüm detayları Gamescom’daki Nvidia etkinliğine katılarak izleyebilirsiniz. Eğer Gamescom’a gidemiyorsanız evinizden canlı olarak da izleyebilirsiniz. Takipçilerin bu konu hakkında merak ettiği diğer bir şey ise fiyatı. Ülkemizde gerek doların artışı gerek ise KDV’ler yüzünden bilgisayar donanımları çok pahalı hale geldi. 1000 doların üstünde bir raf etiketine sahip olacağı düşünülen GeForce Gtx 1180 çoğu kişi için sadece bir hayalden ibaret olabilir…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.