Samsung Galaxy Note 9’un Çıkacağı Haberi Doğrulandı

Samsung fanları tarafından merakla beklenen haber sonunda doğrulandı. Milyonlarca Samsung kullanıcısı yeni telefon almak için bu anı beklemekte idi. Sonunda Samsung’un yeni telefonu Samsung Galaxy Note 9 piyasaya çıkacak. Büyük bir batarya ömrü ile gelen telefon şimdiden teknoloji sektörüne büyük ses getirdi. Brezilya telekomünikasyon ajansının belgelerine göre Galaxy Note 9 tam olarak 4000 mAh bir pile sahip olacak. Iphone X’in 2 katı olarak gelecek bu pilin yanında telefon sonsuz yeniliğe açık.

Aynı şekilde gelecek batarya kablosuz şarja olanak sağlamaktadır. Bunun anlamı telefonu küçük bir standa koymanız ve hiçbir kablo bağlamadan otomatik şarj olmaya başlaması. Buna Quick Charge yani hızlı şarj denilmektedir. İlk çıktığı sıralarda son derece yavaş bir şekilde şarj işlemini gerçekleştiren bu cihaz yeni sürümleriyle birlikte daha da güçlendi ve hızlandı. Galaxy Note 9 kutusunun içinden normal şarj istasyonu ile birlikte Quick Charge istasyonu geleceği bildirildi. Tüm bu haberler Samsung fanları için sevindirici nitelikte. Aynı şekilde pek çok Apple ve diğer markaların fanları da duruma ilginç bir gözle bakıyor. Çünkü 4000 mAh oldukça büyük bir batarya değeri.

Bataryası her ne kadar yüksek olsa bile önemli olan teknoloji severlerin bildiği üzere bataryayı telefonun nasıl kullandığı. Hal böyle olunca kötülemek isteyenler ve karalama yapmak isteyenler zaten android çok pil tüketiyor yaftasını yapıştırdılar. Bu yüzden en iyisi birkaç ay daha beklemek ve sonuçları görmek. Telefonun fiyatının 995 dolar olarak piyasaya sürüleceğinden bahsediliyor. Yani piyasadaki Galaxy Note 8ler ile aynı fiyatta olacak. Fiyatlara zam gelmedi fakat telefonun özellikleri kat ve kat gelişti. Samsung gelecek telefona kadar 1000 dolar üstüne çıkmamaya çalışacak gibi görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.